KONCEPTY

PAPER DRESSPAPER DRESS8 pictures
REMAKEREMAKE15 pictures
pappap5 pictures
s t r u n y  JAMs t r u n y JAM5 pictures

F A S H I O N – C O M U N I C A T I O N
P R O S T O R – O D Ě V – D O P L N Ě K

Kladu důraz na ekodesign a tvůrčí prvky . Využívám zásady a principy oděvů a doplňků jako komunikačního prostoru člověka vůči společnosti.
Oděvní tvorbu zaměřuji na ženy, vytvářím předevšim šaty pro slavnostni přiležitost a do společnosti.

P A P E R DRESS / Neboli také one-day-dress jak název napoví je koncept dámských oděvů pro jeden den (například svatba). Zahrnuje práci s méně ušlechtilými materiály (netkané textilie, papír). Jsem zastánce jednoduché filozofie neplýtvat luxusními materiály na oděv, který je určen pro jednu příležitost.

U N I V E R S E / Koncept kolekce UNIVERSE VERSE UNI. Užití tzv. principů origami (2D čtverec se mění na 3D objekt) základní střihové řešení obdélník=UNI je proměněn=VERSE na šat. Střihové řešení je koncipováno tak, aby nezbyl žádný odpad, s ohledem na možnosti materiálů ( šíře, gramáž, shoda rub a líc…) a v poměrech k ženské postavě.

R E M A K E / Koncept vychází z témat: textilní kultura, identita, fetiš, nulový odpad, recyklace, autorská tvorba, manufakturní výroba. Filosofií konceptu navazuji na myšlenku, proč plýtvat kvalitní látkou na oděv, který máme na sobě pouze párkrát. Zacházím se starými textilními výrobky jako se základní surovinou určenou pro tvorbu. Snažím se maximálně využít potencionál těchto textilií, a to jak tvarový, tak i materiálový. Koncept zpracovává otázku, jak může původní materiál a jeho vlastnosti ovlivnit finální design.

O D Ě V
D O P L Ň Ě K
I N T E R I E R